Refleksologia

Refleksologia/refleksoterapia jest to metoda leczniczego masażu, w której stymulowane są określone punkty i strefy odruchowe, odpowiadające poszczególnym narządom i układom ludzkiego ciała.

 

Refleksologia to subtelna sztuka, fascynująca nauka i niezwykle skuteczna forma terapii i relaksacji - jedna z podstawowych metod medycyny alternatywnej i komplementarnej.

 

Refleksologia jest terapią holistyczną, traktuje człowieka jako niepodzielną całości, obejmującą ciało, umysł i ducha. Refleksolog nie wyodrębnia choroby i nie leczy jej objawowo. Nie skupia się na narządzie czy układzie stwarzającym problem, ale rozważa zaistniałą dolegliwość w kontekście całego organizmu.

 

Terapia uciskowa punktów refleksologicznych powoduje reakcje fizjologiczne, które stymulują potencjał samouzdrawiania organizmu. Celem refleksoterapeuty jest takie oddziaływanie na pacjenta, dzięki któremu odzyska on fizjologiczny stan równowagi, a co za tym idzie i zdrowie. To nie refleksolog leczy - organizm leczy się sam. Terapeuta tylko pomaga mu naturalnie i prawidłowo funkcjonować - eliminować toksyny i odblokowywać meridiany. Wszelkie procesy lecznicze są dziełem samego organizmu, refleksolog je tylko uaktywnia i stymuluje do działania.

 

Refleksoterapia korzystnie działa na wszystkich trzech poziomach:

  • fizycznym
  • psychicznym
  • duchowym